O firmie rachunkowej Aktyw w Opolu

Biuro Rachunkowe AKTYW s.c. działa od 2000 roku. Powstało jako zapotrzebowanie firm na usługi księgowe wykonywane na zewnątrz, ale z bezpośrednim odbiorem dokumentów od zleceniodawcy oraz możliwością bezpośredniego kontaktu naszych pracowników z właścicielami firm. Od początku działalności naszego biura zajmujemy się pełną obsługą przedsiębiorstw obejmującą usługi księgowe,rozliczenia ryczałtowe oraz kadry i płace. Naszym klientom zapewniamy pełen profesjonalizm oraz terminowość, dzięki czemu mają Państwo pewność, że dokumentacja księgowa jest prowadzona w sposób nie tylko rzetelny i terminowy. Hołdujemy zasadzie: pierwsze przyszło – pierwsze wyszło. Oznacza to, że w zależności od potrzeb kontrahentów uzależniamy termin wykonania rozliczeń uwarunkowany terminem przygotowania kompletu dokumentów do księgowania. Pozwala to na sprawną obsługę i bieżącą informację jak choćby o podatkach, co w dużej mierze ma wpływ na politykę finansową prowadzoną przez naszych kontrahentów.

Księgowa Ewa Idzikowska zaprasza do Opola. Telefon: +48 603 193 106

Specjalizacja firmy księgowej

Nasza firma rachunkowa skupiła się na obsłudze księgowej małych i średnich przedsiębiorstw prywatnych, prowadzonych zarówno przez osoby fizyczne, spółki cywilne , jak i spółki prawa handlowego. Biuro Rachunkowe AKTYW z Opola prowadzi księgi handlowe, podatkowe książki przychodów i rozchodów oraz rozlicza klientów opodatkowanych w formie ryczałtu lub karty podatkowej. Wykonujemy rozliczenia podatkowe i ZUS, sporządzamy analizy finansowe, prowadzimy sprawy kadrowo-płacowe, monitorujemy rozliczenia finansowe. Korzystając z naszych usług mogą Państwo liczyć na pełną księgowość prowadzoną zgodnie z wszelkimi obowiązującymi przepisami oraz bieżące informacje umożliwiające sprawne prowadzenie działalności gospodarczej.

Klienci naszego biura rachunkowego

Biuro Rachunkowe AKTYW obecnie prowadzi księgowość firm o różnych profilach działalności. Wśród naszych klientów znajdują się m.in.: firmy remontowo-budowlane, firmy produkcyjne branży budowlanej, firmy handlowe hurtowe i detaliczne, firmy usługowe w tym spedycyjne i transportowe, szkoły nauki jazdy, prywatne gabinety lekarskie a także piekarnie. Od wielu lat w gronie naszych klientów są również organizacje non-profitowe, w tym fundacje, stowarzyszenia oraz organizacje administracji rządowej.

Jak funkcjonuje biuro rachunkowe Aktyw?

Celem naszego biura jest sprawna i bezpośrednia obsługa naszych kontrahentów. Sposobem na to jest elastyczne dostosowanie się do potrzeb i stylu pracy oraz godzin swobodniejszego funkcjonowania zleceniodawców celem przekazania niezbędnych dokumentów i dokonania szczegółowych uzgodnień związanych z prowadzoną działalnością. Ten sposób współpracy sprawdził się a długotrwała współpraca jest tego najlepszym dowodem. Pracownicy biura są do Państwa dyspozycji w tygodniu w godzinach od 9.00 do 18.00. Weekendy to czas dla rodziny. Poza typową obsługą księgową w imieniu naszych klientów przesyłamy drogą elektroniczną deklaracje ZUS, deklaracje i pliki JPK do właściwych urzędów skarbowych oraz deklaracje PFRON. Nasza firma służy swoim klientom przygotowując sprawozdania GUS, analizy ekonomiczne, biznes-plany i wnioski kredytowe. Każdy klient ma również zapewnione bieżące doradztwo ekonomiczno-finansowe.

Pomoc w formalnościach księgowych

Na życzenie klientów, we współpracy z renomowaną kancelarią radcy prawnego oraz kancelarią notarialną, oferujemy pomoc w załatwieniu formalności związanych z zarejestrowaniem firmy (sporządzenie aktu notarialnego, przygotowanie wniosku do KRS, zgłoszenie do ewidencji działalności gospodarczej czy urzędu skarbowego i ZUS) lub likwidacją prowadzonej działalności gospodarczej.

Odpowiedzialność za usługi rachunkowe

Biuro rachunkowe AKTYW z Opola ponosi pełną odpowiedzialność za wykonywane usługi. Posiadamy również polisę ubezpieczeniową od odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzenia działalności biura rachunkowego.

Księgowość najwyższej jakości

Jako firma księgowa świadczymy usługi księgowe dla naszych kontrahentów o najwyższej jakości od 17 lat, a potwierdzeniem jakości jest zaufanie stałych klientów, którzy współpracują z biurem niemal od początku istnienia naszej firmy. Profesjonalna i miła obsługa, dokładność i terminowość w wykonywaniu powierzonych nam zleceń, skrupulatność i obowiązkowość a przy tym dyspozycyjność i otwartość na nowe wyzwania – tak można w paru słowach scharakteryzować pracę pracowników naszego biura rachunkowego.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i ewentualną współpracą. Poszukujemy klientów na terenie Opola i całego województwa opolskiego.