Blog o księgowości i rachunkowości

Czy samodzielne prowadzenie księgowości w firmie jest dobrą decyzją?

Zdecydowanie nie. Biuro rachunkowe AKTYW to tacy sami ludzie jak Państwo. Mamy na względzie ułatwiać decyzyjność, a nie kojarzyć się w wysokimi kosztami. Każda nowo powstająca firma stara się do minimum ograniczyć wydatki traktując koszty związane w obróbką papierów jako zło konieczne. Warto jednak już na samym początku porozmawiać z osobami zajmującymi się tym na co dzień zawodowo, nawet jeszcze przed założeniem firmy, aby uniknąć niepotrzebnych błędów czy niedopatrzeń skutkujących potem niepotrzebnymi konsekwencjami.

Co to jest ryczałt i na czym polegają rozliczenia ryczałtowe?

Małe firmy starają się uprościć do minimum swoją księgowość. W niektórych ściśle określonych dziedzinach ustawodawca zezwolił na korzystanie z uproszczonego sposobu liczenia podatków. Warto się tym zainteresować w przypadku ponoszenia małych kosztów związanych z działalnością gospodarczą. Decydując się na taką formę prowadzenia księgowości zwykle przedsiębiorcy niezatrudniający pracowników, gdyż w przypadku ryczałtu nie ma możliwości odliczenia kosztów pracowniczych mimo ich ponoszenia.

Jak wybrać dobre biuro rachunkowe? Krok po kroku...

Coraz więcej osób prowadzących własną działalność gospodarczą decyduje się na rozpoczęcie współpracy z biurem rachunkowym, i to zarówno tych, które dopiero zaczynają swoją przygodę z biznesem, jak i doświadczonych przedsiębiorców. Nic dziwnego, ponieważ współpraca z tego rodzaju biurem to ogromna wygoda, a także doskonały sposób na zaoszczędzenie sporej ilości nerwów i pieniędzy! Ale tylko pod warunkiem, że nasze biuro to rzetelna firma...