Jak wybrać dobre biuro rachunkowe? Krok po kroku...

Coraz więcej osób prowadzących własną działalność gospodarczą decyduje się na rozpoczęcie współpracy z biurem rachunkowym, i to zarówno tych, które dopiero zaczynają swoją przygodę z biznesem, jak i doświadczonych przedsiębiorców. Nic dziwnego, ponieważ współpraca z tego rodzaju biurem to ogromna wygoda, a także doskonały sposób na zaoszczędzenie sporej ilości nerwów i pieniędzy! Ale tylko pod warunkiem, że nasze biuro to rzetelna firma...

Kiedy najlepiej zmienić biuro rachunkowe?

Prawdopodobnie przez nieuczciwe instytucje wiele osób prowadzących działalność gospodarczą zadaje sobie pytanie, dlaczego warto inwestować pieniądze w usługi rachunkowo-księgowe. Niestety, często zdarza się, że znajdujemy pierwsze lepsze biuro, nawiązujemy współpracę i... nie jesteśmy z niej zadowoleni! Biuro pracuje nierzetelnie, mamy problemy z uzyskaniem odpowiedzi na najprostsze pytania. Nie tak to powinno wyglądać!

Niczym niezakłócona współpraca z biurem rachunkowym jest bardzo ważna, ponieważ nawiązujemy ją po to, żeby oddelegować niektóre obowiązki, a nie dołożyć sobie nowych zmartwień! Kiedy zatem pojawiają się problemy – księgowość prowadzona jest nierzetelnie, a biuro popełnia błędy, powinniśmy natychmiast rozejrzeć się za nową firmą. Tylko jak znaleźć firmę idealną, która nie zawiedzie naszych oczekiwań?

Jak znaleźć rzetelne biuro rachunkowe?

Znalezienie rzetelnego biura rachunkowego wbrew pozorom wcale nie jest trudne! Wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach, którymi powinien kierować się każdy przedsiębiorca szukający dobrej firmy świadczącej usługi związane z księgowością. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, czy właściciele oraz pracownicy biura posiadają odpowiednie wykształcenie wyższe magisterskie ściśle związane z finansami oraz rachunkowością.

usługi biura rachunkowego

Poza tym dobra firma, jak na przykład biuro rachunkowe AKTYW z siedzibą w Opolu, powinno posiadać odpowiednią Licencję Ministra Finansów oraz obowiązkowe ubezpieczenie OC. Dzięki temu możemy mieć pewność, że pracownicy firmy nie tylko posiadają odpowiednie kwalifikacje, ale również – zgodnie z wymogami wymienionych instytucji – biorą udział w szkoleniach, dzięki którym na bieżąco aktualizują swoją wiedzą oraz podnoszą swoje kompetencje.

Przy okazji zapraszam do lektury artykułu o tym, czy własne biuro rachunkowe to dobry pomysł na biznes?